- Flavio Briatore a fost depistat cu COVID-19.
- Fostul şef de Formula 1 e internat la Spitalul San Raffaele din Milano.
- Briatore s-a întâlnit, recent, cu Sinisa Mihajlovici, testat şi el pozitiv.
Fostul şef de Formula 1, Flavio Briatore, e infectat cu COVID-19 şi a fost internat la spitalul San Raffaele din Milano.
Nu există o poziţie oficială din partea spitalului, dar presa italiană relatează că starea lui Briatore e destul de gravă, deşi nu se află la terapie intensivă.
Omul de afaceri de 70 de ani s-a plâns, în mai multe rânduri, de deciziile Guvernului de a închide cluburile de noapte. Inclusiv clubul său din Porto Cervo a fost închis în urma infectării a 60 de angajaţi.
Briatore a participat recent la un meci de fotbal amical, cu VIP-uri, printre care şi antrenorul de la Bologna, Sinisa Mihajlovici, testat şi el pozitiv cu COVID.
- #MAS EXCLUSIV. Oficial militar din IDF: Nu am ajuns la rezultatul de a elimina complet capacităţile Iranului de atac. Teheranul se pregăteşte de 50 de ani pentru asta
- SONDAJ CURS. Cât mai rezistă Bolojan în fruntea Guvernului? 54% dintre locuitorii Capitalei vor demisia Premierului
- Cum este privit nudul în artă în 2026? O lucrare performativă semnată de artista Xandra Ibarra a generat discuții intense în spațiul public și online
- ONU respinge planul Iranului de taxare în Strâmtoarea Ormuz: „Nu există nicio bază legală pentru impunerea unor taxe navelor”
- Germania investește 35 de miliarde de euro în programul său militar spațial. Planul include dezvoltarea unei rețele de sateliți militari comparabile cu Starlink