• Horia Tecău și Marcelo Arevalo au fost eliminați în noaptea de miercuri spre joi de la Miami Open, fiind învinși în sferturile de finală ale probei de dublu masculin de britanicii Daniel Evans și Neal Skupski, cu scorul de 7-6 (6), 3-6, 9-11. Tecău & Co au avut o minge de meci, nefructificată.

Tecău și partenerul său au reușit să câștige primul set la tiebreak, după ce reușiseră să salveze 7 mingi de break și una de set ale adversarilor.

În setul doi diferența a fost făcută de un singur break, obținut de britanici în game-ul 6, aceștia câștigând cu 6-3.

În supertiebreak Tecău și Arevalo au avut o minge de meci, la 9-8, pe care nu au reușit să o fructifice, pierzând apoi următoarele trei mingi și totodată și meciul.

NOU COD PENTRU SCHENGEN
NE-A SALVAT VACCINUL?
O ROMÂNCĂ ARBITREAZĂ LA UEFA
CIOLACU: COALIȚIA NU SE RUPE
UK: FETELE ÎNTREC BĂIEȚII LA FUMAT
MORIȘCA DE PE MOULIN ROUGE A CĂZUT

Pentru prezența în sferturile de finală Horia Tecău și Marcelo Arevalo vor primi 27.000 USD şi 180 de puncte ATP.