Rangers a învins sâmbătă după-amiază, pe teren propriu, pe St. Mirren cu scorul de 3-0 și mai are nevoie de un singur punct pentru a se încorona campioană în Scoția. Ianis Hagi a marcat golul de 3-0, din postura de titular.

Echipa românului Ianis Hagi s-a apropiat sâmbătă la un singur punct de câștigarea titlului în Scoția, după ce a învins pe Ibrox Stadium pe St. Miren cu 3-0 (2-0).

Rangers a marcat primele două goluri ale meciului în prima repriză, la distanță de 2 minute (14 și 16), prin atacanții Kent și Morelos.

ISRAELUL A ATACAT IRANUL
OFICIAL, AVEM O NOUĂ STAȚIUNE
AI ACEEAȘI RUTINĂ LA JOB?
ZELENSKI RĂSUFLĂ UȘURAT
CÎRSTOIU: MANDATUL MEU E PE MASA COALIȚIEI
CE SCOP ARE ISRAELUL

Al treilea gol a fost opera lui Ianis Hagi, imediat după revenirea de la vestiare. Acesta a primit de la Kent o pasă ideală în fața porții, de unde a marcat nestânjenit.

Românul a fost înlocuit în minutul 74, după ce cu 3 minute înainte primise un cartonaș galben.

Glasgow Rangers are acum 88 de puncte și ar putea să devină campioană chiar în acestă etapă, dacă Celtic nu învinge duminică în deplasarea de la Dundee United, ocupanta locului 8 în clasament.