• Baumgartner a egalat pentru Austria
  • Dragoș Grigore a readus România în avantaj în debutul reprizei secunde.
  • Maxim a urcat scorul la 3-1 pentru România
  • Onisiwo reduce din diferență

Actualizare 23:40 Fluier final! România câștigă și trece pe primul loc în grupă, în fața adversarilor din această seară.

Actualizare 23:30. Onisiwo reduce din diferență. Austria-România, 2-3.

Actualizare 23:15. 3-1 pentru România după un lob superb al lui Alex Maxim.

PUTIN: VOM DOBORÎ TOATE AVIOANELE F-16 TRIMISE UCRAINEI
SBF PRIMEȘTE 25 DE ANI DE ÎNCHISOARE
ZIUA FEMEILOR DIN MUZICĂ
ȘTII DE VREME? VINE VARA-N TOATĂ ȚARA
MOLDOVA SE PREGĂTEȘTE DE ADERARE
ROTAȚIA PĂMÂNTULUI A ÎNCETINIT

Actualizare 22:55. Dragoș Grigore readuce România în avantaj.

Actualizare 22:00. Austria egalează prin Baumgartner.

Actualizare 21:50. GOL ROMÂNIA! Denis Alibec înscrie cu un șut plasat din marginea careului! Este al doilea gol al jucătorului Astrei Giurgiu în tricoul naționalei.

Actualizare 21:00. Echipele de start:

5 modificări în echipa de start față de meciul cu Irlanda de Nord! Austria – România, ora 21:45Liveblog 👉🏻 bit.ly/PeluzaTricolora#HaiRomania 🇷🇴Publicată de Echipa națională de fotbal a României pe Luni, 7 septembrie 2020

România: Tătărușanu – Burcă, Chiricheș, Grigore, Bancu – Maxim, Crețu, Stanciu – Deac, Alibec, Coman. Selecționer: Mirel Rădoi

Rezerve: Niță, Lazar – Toșca, Hanca, Nedelcearu, Nistor, Pușcaș, Ștefan, Hagi, Iancu, Buș, Cicâldău

Austria: Schlager – Lainer, Posch, Hinteregger, Ulmer – Grillitsch, Baumgartlinger – Sabitzer, Schlager, Baumgartner – Gregoritsch. Selecționer: Franco Foda

Rezerve: Pervan, Stankovic – Dragovic, Grbic, Ilsanker, Lienhart, Monschein, Onisiwo, Ranftl, Trimmel, Wober, Zulj

Partida cu Austria al doilea meci condus de Mirel Rădoi la prima reprezentativă, după remiza cu Irlanda de Nord, 1-1 pe Arena Națională, poate fi urmărită LIVE TEXT pe Aleph News.

România a debutat cu un rezultat de egalitate în noua ediție a Ligii Națiunilor, meci în care a condus până în minutul 86 și a avut superioritate numerică mai bine de o repriză.

Adversarii de astăzi au obținut trei puncte din meciul cu Norvegia. Austria s-a impus cu 2-1.