• Sevilla – Manchester United (16 august) şi Şahtior – Inter (17 august) sunt semifinalele Europa League
  • Sevilla a trecut la limită, 1-0, de Wolverhampton; Şahtior a învins-o lejer, cu 4-1, pe FC Basel
  • Meciurile se joacă, în continuare, în Germania

Ai acum careul de aşi din Europa League. Sevilla – Manchester United şi Şahtior – Inter Milan sunt duelurile pe care le vom vedea în semifinalele din Germania.

Sevilla, fosta adversară a CFR-ului, a avut ceva emoţii cu Wolverhampton. Doar un noroc a făcut ca andaluzii să nu primească gol în prima repriză, dar Lopetegui a reuşit să-i mobilizeze după pauză. În celălalt meci, Şahtior a început ca din tun meciul cu eleveţienii de la Basel. A marcat primul gol în minutul 2 şi n-a mai privit înapoi.

Semifinalele încep dumincă. Sevilla este cea mai galonată echipă din semifinale. Are 5 trofee Europa League în palmares.

PUTIN: VOM DOBORÎ TOATE AVIOANELE F-16 TRIMISE UCRAINEI