• Kylian Mbappe, vedeta celor de la PSG, a fost protagonistul serii în Champions League.
  • El a marcat trei goluri în poarta Barcelonei, eclipsându-l pe Messi.
  • Paris a decis soarta calificării, în proporţie de 90%, învingând Barcelona cu 4-1.
  • Liverpool a câştigat la Budapesta, în meciul contra celor de la RB Leipzig.

Kylian Mbappe a marcat un hat-trick pe Camp Nou, în partida contra Barcelonei, din optimile de finală ale Ligii Campionilor.

Paris Saint Germain şi-a luat revanşa în faţa catalanilor, după înfrângerea ruşinoasă de acum patru ani, scor 1 la 6.

Parizienii au câştigat cu 4-1 şi sunt practic calificaţi în sferturile de finală. Messi a deschis scorul, din penalty, dar Mbappe, de trei ori, şi Moise Kean au marcat şi au întors rezultatul. De 14 ani, Barcelona nu a mai fost eliminată înainte de sferturile de finală.

ZIUA FEMEILOR DIN MUZICĂ
CÂND ADERĂ MOLDOVA LA UE
EUROPA ÎNVINGE CRIZA ENERGETICĂ
PRĂBUȘIREA PODULUI DIN BALTIMORE
CILLIAN MURPHY DEVINE VEGAN
GOSLING ÎȘI FACE COMPANIE DE PRODUCȚIE

La Budapesta, Liverpool a învins fără mari probleme Leipzig, scor 2-0. Golurile au fost marcate de Mohamed Salah şi Sadio Mané. Cormoranii traversează o perioadă nefastă în campionat, dar se descurcă bine în Champions League.