Mbappe l-a eclipsat pe Messi, în Champions League. PSG a îngenuncheat Barcelona, pe „Camp Nou”

Fotbaliștii români nu mai sunt atât de valoroși în prezent. Cine este cel mai valoros jucător din lume

Kylian Mbappe a marcat un hat-trick pe Camp Nou, în partida contra Barcelonei, din optimile de finală ale Ligii Campionilor.

Paris Saint Germain şi-a luat revanşa în faţa catalanilor, după înfrângerea ruşinoasă de acum patru ani, scor 1 la 6.

Parizienii au câştigat cu 4-1 şi sunt practic calificaţi în sferturile de finală. Messi a deschis scorul, din penalty, dar Mbappe, de trei ori, şi Moise Kean au marcat şi au întors rezultatul. De 14 ani, Barcelona nu a mai fost eliminată înainte de sferturile de finală.

La Budapesta, Liverpool a învins fără mari probleme Leipzig, scor 2-0. Golurile au fost marcate de Mohamed Salah şi Sadio Mané. Cormoranii traversează o perioadă nefastă în campionat, dar se descurcă bine în Champions League.