- Toni Petrea a devenit săptămâna aceasta antrenor la FCSB.
- La conferința de presă de dinaintea partidei cu CFR Cluj, Petrea a vorbit pentru prima oară în calitate de antrenor.
- Fostul antrenor secund al lui Laurenţiu Reghecampf va debuta în această seară contra campioanei ultimilor 2 ani.
Toni Petrea şi-a început mandatul de antrenor la FCSB. Fostul colaborator al lui Laurenţiu Reghecampf este la prima experienţă ca antrenor principal.
El a dezvăluit ce a simţit când a aflat de oferta de la FCSB şi ce aşteptări are de la debutul cu CFR Cluj.
„N-am de ce să fiu îngrijorat, din contră, sunt chiar bucuros. (…) Fără ezitare am acceptat. (…) Nu mai suntem o echipă, era o echipă, doar individualităţi.
(…) O partidă dificilă, cu un adversar foarte bun, (…) cu un antrenor foarte bun. (…) Noi nu avem nicio presiune. Sper într-un rezultat bun”, a declarat Toni Petrea, noul antrenor FCSB.
- Cuba a început să distribuie arme civililor pentru o posibilă invazie militară a SUA
- În Armenia au loc alegeri parlamentare, pe fondul răcirii relațiilor cu Moscova
- Kate Middleton și Prințul William au participat la nunta regală a vărului său Peter Phillips, dar Prințul Harry nu a fost invitat
- Apple pregătește o relansare majoră a lui Siri în 2026, cu suport hibrid de la Google și Nvidia
- Papa Leon al XIV-lea își declară simpatia pentru Real Madrid în timpul vizitei în Spania