• Naţionala de fotbal a României a câştigat greu ultima partidă din preliminariile Campionatului Mondial Qatar 2022, învingând Liechtenstein cu 2-0, cu golurile marcate de Denis Man şi Nicuşor Bancu.
  • Macedonia de Nord a învins Islanda cu 3-1 şi de pe locul 2 s-a calificat pentru barajul de calificare.

Elevii lui Mirel Rădoi au dominat meciu cu Liechtenstein de la un capăt la altul, însă gazdele s-au apărat „cu dinţii”, portarul Buchel fiind cel mai bun jucător al acestora.

Denis Man a deschis scorul în minutul 8 şi părea că tricolorii vor face scor. Stanciu a ratat un penalty în minutul 35 şi a fost nevoie să se ajungă până în minutul 87 pentru ca Bancu să aducă liniştea.

Una aparentă, pentru că la Skopje, Macedonia de Nord conducea cu 3-1 şi obţinea locul 2 în grupă, care duce la play-off-ul de baraj.

ISRAELUL A ATACAT IRANUL
CINE ÎNCEARCĂ SĂ-L ASASINEZE PE ZELENSKI?
UNDE MERGI AZI?
TEHERAN: IRAN NU PLĂNUIEȘTE UN RĂSPUNS
INS: PIAȚA REZIDENȚIALĂ SCADE
TAYLOR SWIFT CÂNTĂ DESPRE GÂNDURILE SUICIDARE

România a terminat pe locul 3 şi a ratat şi această campanie de calificare la Campionatul Mondial.