- Viitorul a trecut de Dinamo cu 1-0.
- Echipa lui Hagi ocupă primul loc în playout, cu 34 de puncte.
- Dacă Viitorul juca în playoff, s-ar fi bătut la titlu.
Victoria cu Dinamo a fost una cu totul specială pentru Gică Hagi. Managerul tehnic al Viitorului a ajuns la 100 de victorii ca antrenor în Liga 1.
Advertisment
Echipa Regelui are 34 de puncte în playout-ul Ligii 1. Dacă juca în playoff, se bătea cu CFR Cluj şi Universitatea Craiova la titlu. Ocupantele primelor două locuri au 36, respectiv 35 de puncte, ce e drept din cinci meciuri. Viitorul a jucat deja şapte etape în playout.
„Mă bucur de victorie, dar am avut un meci foarte greu cu Dinamo. Noi am avut mai multă şansă, ei au avut o bară.
Recomandări
Putea să se termine egal. Această pauză de trei luni ne-a afectat. Echipele nu au ritm, nu sunt proaspete. Mai trebuia puţină pregătire, dar când s-o facem, că jucăm din trei în trei zile.
Dinamo, dacă joacă aşa, eu zic că o să scape de retrogradare. A avut şanse, ne-a împins în careu în unele momente. Are nevoie de puţin noroc şi o victorie şi cred că va fi altceva”, a spus Gică Hagi, după victoria cu Dinamo.
- LIVE UPDATE. Război în Ucraina, ziua 885. Avioane de luptă americane interceptează bombardiere rusești și chinezești cu capacitate nucleară în apropierea coastei Alaskăi
- LIVE UPDATE. Război în Israel, ziua 295. Biden îi mulțumește Regelui Abdullah al II-lea pentru eforturile Iordaniei de ajutorare în Gaza
- Muzeul de Ceară din Dublin retrage figura lui Sinéad O’Connor după o zi. Opera a stârnit reacții neagtive și critici din partea familiei și a fanilor
- Trump anunță că se întoarce în Pennsylvania pentru un miting „mare și frumos”, după tentativa de asasinat: „Ce zi o să fie!”
- Portretul dispărut al lui Henric al VIII-lea a fost descoperit după ce un istoric l-a observat în fundalul unei postări pe X
Partenerii noștri