- Pe 13 iulie 2019, Simona Halep a câştigat turneul de la Wimbledon în faţa Serenei Williams
- Românca a dezvăluit pe Instagram că a primit un cadou din partea organizatorilor
- Halep s-a întors pe teren după pandemie în weekendul trecut la Cluj
A trecut aproape un an de la marea victorie a Simonei Halep din turneul de la Wimbledon. Atunci, Simona câştiga în doar 56 de minute în faţa Serenei Williams. Turneul nu s-a organizat anul acesta din cauza pandemiei, însă organizatorii n-au uitat-o pe Simona.
Românca a dezvăluit pe Instagram că a primit un cadou special venit din Anglia. Halep abia s-a întors pe teren într-un meci demonstrativ la Cluj alături de Marius Copil şi Horia Tecău.
„A fost o plăcere să intru pe teren după o perioadă foarte, foarte dificilă pentru toată lumea”, a spus Simona Halep.
- Din criză de chip-uri, Apple face lobby la Administraţia Trump pentru a primi undă verde să cumpere cipuri de memorie de la CXMT, o companie chineză pe care Pentagonul a inclus-o pe o listă neagră
- INS: Turiștii străini veniți în România în interes de afaceri au cheltuit peste 800 de milioane de lei în primul trimestru din 2026
- Valul de canicula din Europa este asociat cu peste 1.300 de decese, spune directorul OMS. România intră sub cod roșu de caniculă, cu temperaturi de până la 41°C
- VIDEO. David Popovici a câștigat medalia de aur și la proba de 200 de metri liber la Trofeul Sette Colli de la Roma
- Trendul „World Cup Makeup” cucerește TikTok. Mii de fete creează machiaje inspirate de drapelul țării pe care o susțin
