• Khalid Al Misslam, fotoreporter al Al Kass TV, post din Qatar, a murit în timpul Cupei Mondiale de fotbal, competiţie la care era acreditat.
  • Informația este relatată de Gulf Times.
  • Alte detalii despre incident nu au fost făcute publice.

Khalid Al Misslam, fotoreporter al Al Kass TV, post din Qatar, a murit în timpul Cupei Mondiale de fotbal, competiţie la care era acreditat. Informația este relatată de Gulf Times.

Alte detalii despre incident nu au fost făcute publice.

Fotoreporterul qatarez a murit în timp ce acoperea turneul, la fel ca americanul Grant Wahl. Editorialistul american Grant Wahl a murit la Doha în timp ce acoperea meciul din sferturile de finală dintre Argentina și Olanda.

S-A RUPT COALIȚIA LA BUCUREȘTI
SISTEMUL „TYCHE" ÎȚI PUNE DIAGNOSTICUL
CE FACI CU CEL MIC ÎN MINIVACANȚĂ?
DRULĂ PROPUNE MĂRIREA NOTELOR LA BAC
UE VREA NOI REGLEMENTĂRI PENTRU TIKTOKLITE
TÎLVAR VREA OBUZIERE DIN COREEA DE SUD

Jurnalistul, în vârstă de 48 de ani, și-a pierdut cunoștința pe stadionul național Lusail, după care medicii au încercat să-l salveze. El a fost dus la spital, unde a fost înregistrat decesul.

Cupa Mondială a început în Qatar pe 20 noiembrie și va dura până pe 18 decembrie. Actuala câștigătoare a turneului este echipa Franței.