• Bayern Munchen a câştigat cu 8-2 în sferturile UEFA Champions League cu Barcelona
  • Din 1946 nu mai primise Barcelona 8 goluri într-un singur meci şi din 1951 nu mai pierduse la o diferenţă de 6 goluri
  • Gerard Pique a anunţat după meci că mai mulţi jucători ar trebui daţi afară, inclusiv el

Bayern a defilat împotriva Barcelonei în sferturile din Champions League. Au câştigat cu 8-2 şi au avut mai multe goluri decât au avut spaniolii şuturi. Este cea mai aspră înfrângere din istoria catalanilor în UEFA Champions League. Pentru Bayern a marcat de două ori chiar un jucător al Barcelonei – Coutinho. Şi pentru Barca a marcat un jucător de-al nemţilor. Alaba şi-a dat autogol.

Pentru prima dată după 14 ani, nici Messi, nici Ronaldo nu sunt în semifinalele Champions League.

Bayern va juca în semifinale cu echipa câştigătoare dintre Manchester City şi Lyon.

FII BOGAT ÎN ROMÂNIA
MATTY HEALY, DESPRE ALBUMUL LUI SWIFT
ZIUA INTERNAȚIONALĂ A STRIGĂTULUI
CHETĂ PENTRU SPORTIVII ROMÂNI
BLIKEN AJUNGE ÎN CHINA
C.E. INVESTIGHEAZĂ CHINA

O partidă oribilă, o senzaţie neplăcută. O ruşine. Acesta este cuvântul. Nu poţi să te prezinţi la meci într-un asemenea mod. Şi nu e nici prima, nici a doua, nici a treia oară. Cred că tot clubul trebuie să se schimbe. Şi nu vorbesc doar de antrenor, de jucători. Eu sunt primul care se oferă să plece”, a spus Gerard Pique, fundașul Barcelonei.