• Dinamo rămâne fără victorie în Liga 1 după 3 etape
  • Dinamo – Botoșani s-a terminat 1-1
  • Borja Valle, care a impresionat marcând un gol de la jumătatea terenului pentru „câini”, câștigă 33.000 de euro pe lună

Cu trei jucători noi în primul 11 și cu alți doi care au intrat după pauză, Dinamo a făcut egal cu Botoșani. 1-1. Moldovenii au deschis scorul după o fază suspectă de ofsaid prin autogolul noului venit de la Dinamo, Isma Lopez.

După pauză, Cosmin Contra i-a băgat în teren pe jucătorii plătiți regește, Juan Camara și Borja Valle. Decizia antrenorului dinamovist a dat roade. Valle a arătat de ce este cel mai bine plătit jucător din Liga 1. A marcat cu o execuţie de senzaţie, de la peste 50 de metri.

Botoșaniul a terminat meciul în 10 oameni după eliminarea lui Cascini, dar Dinamo tot n-a putut să câștige și rămâne cu 2 puncte după 3 etape în Liga 1.