VIDEO. Dinamo, egal cu FC Botoșani. Borja Valle a marcat de la jumătatea terenului

Cu trei jucători noi în primul 11 și cu alți doi care au intrat după pauză, Dinamo a făcut egal cu Botoșani. 1-1. Moldovenii au deschis scorul după o fază suspectă de ofsaid prin autogolul noului venit de la Dinamo, Isma Lopez.

După pauză, Cosmin Contra i-a băgat în teren pe jucătorii plătiți regește, Juan Camara și Borja Valle. Decizia antrenorului dinamovist a dat roade. Valle a arătat de ce este cel mai bine plătit jucător din Liga 1. A marcat cu o execuţie de senzaţie, de la peste 50 de metri.

Botoșaniul a terminat meciul în 10 oameni după eliminarea lui Cascini, dar Dinamo tot n-a putut să câștige și rămâne cu 2 puncte după 3 etape în Liga 1.