• Un fan al echipei Watford a suferit un atac de cord în primele minute ale meciului
  • Incidentul a fost raportat centralului de teren de către Marco Alonso
  • Meciul s-a reluat după aproape jumătate de oră și s-a încheiat cu victoria lui Chelsea

Meciul dintre Watford și Chelsea de miercuri seară a fost întrerupt pentru 23 de minute, după ce un fan din tribuna gazdelor a suferit un atac de cord. Incidentul a fost semnalat arbitrului central de către jucătorul lui Chelsea, Marco Alonso.

Jucătorii au părăsit terenul după doar 12 minute de joc, iar medicii i-au acordat primul ajutor spectatorului afectat. După 23 de minute, jucătorii au reintrat pe teren, iar meciul s-a reluat la 22:15, ora României.

Sfârșitul primei reprize s-a încheiat cu scorul de 1-1. După 90 de minute, câștigătoarea Cupei Campionilor de anul acesta a obținut victoria cu scorul de 2-1.

S-A RUPT COALIȚIA LA BUCUREȘTI
SISTEMUL „TYCHE" ÎȚI PUNE DIAGNOSTICUL
CE FACI CU CEL MIC ÎN MINIVACANȚĂ?
DRULĂ PROPUNE MĂRIREA NOTELOR LA BAC
UE VREA NOI REGLEMENTĂRI PENTRU TIKTOKLITE
TÎLVAR VREA OBUZIERE DIN COREEA DE SUD

La conferința de presă după terminarea meciului, Claudio Raniei, antrenorul lui Watford, a declarat că spectatorul rănit din timpul meciului este într-o stare stabilă. Rainei i-a mai transmis acestuia și familiei sale toate cele bune.