
- Kylie și Kendall Jenner au promovat AirPods-uri contrafăcute.
- Se crede că Apple nu ar vrea să le dea în judecată.
- Influencerițele nu au comentat situația până în acest moment.
Kylie și Kendall Jenner au promovat pe conturile lor de Instagram AirPods-uri de la Apple contrafăcute, relatează BBC.
Compania a declarat că imitațiile adevăratelor căști AirPods nu fac decât să încalce drepturile de proprietate intelectuală.
Totuși, unele voci spun că gigantul tech nu le va da în judecată pe cele două celebrități care au pe Instagram, împreună, 322 de milioane de urmăritori.
TOP ARTICOLE
- Ce avere are ÎPS Teodosie. Deține proprietăți de milioane de euro și are un salariu cât al președintelui Iohannis
- Dorel Săndesc, după acuzațiile de omor de la ATI Sibiu: „Să ne ancheteze pe noi și să vină curajoșii care ard măștile să trateze persoanele din ATI”
- Hepatocitoliza, noua particularitate a valului trei de coronavirus, explicată de Beatrice Mahler
Deși este așteptat și un răspuns din partea celor două influencerițe, Kylie și Kendall Jenner nu au comentat situația până în acest moment.
Influencerii promovează produse Apple contrafăcute: mit sau realitate
S-a descoperit că zeci de influenceri promovează fake-uri ale AirPods-urilor marca Apple și chiar ale ceasurilor fabricate de companie.
Este de menționat, totuși, că aceștia nu dețin produsele, ci promovează link-uri către website-urile unor vânzători anonimi, care aduc obiectele contrafăcute din China.
- Alex Cojocaru: Creierul va păstra, în general, elementele foarte vizibile. Pe măsură ce îmbătrânim capacitatea noastră cerebrală scade
- Primarul Craiovei spune că incendiul de la Psihiatrie a pornit de la o pacientă care a dat foc unei saltele: „Vom declanșa o anchetă”
- Viața femeilor din România în cifre. Femeile reprezintă 51,1% din populația țării
- Pensionarii francezi îi ajută în timpul carantinei pe studenții de la Limbi străine
- Cum arată saloanele Clinicii de Psihiatrie din Craiova, după ce au fost afectate de incendiul ce ar fi fost provocat de un pacient. VIDEO
Partenerii noștri