- Târgul de turism de la Viena a avut loc în perioada 16 – 19 ianuarie.
- La ediţia din 2024 a fost vizitat de peste 300.000 de persoane.
- Oradea se promovează şi la „cel mai mare târg de turism din Scandinavia, Matka Nordic Travel Fair”.
Advertisment
Sibiul, Timişoara şi Oradea, cele trei destinaţii turistice din România, au fost promovate împreună, într-un stand amenajat la Târgul de turism care are loc zilele acestea la Viena (Austria).
Destinaţia turistică Sibiu a fost prezentată în aceste zile la Târgul de turism de la Viena de către Asociaţia Judeţeană de Turism Sibiu (AJTS), în colaborare cu Primăria Sibiu, într-un stand amenajat împreună cu alte două oraşe turistice din România – Timişoara şi Oradea.
Recomandări
Târgul de turism de la Viena a avut loc în perioada 16 – 19 ianuarie, la ediţia din 2024 fiind vizitat de peste 300.000 de persoane.
Oradea se promovează şi la „cel mai mare târg de turism din Scandinavia, Matka Nordic Travel Fair”, care reuneşte anual peste 800 de expozanţi şi atrage peste 50.000 de vizitatori, dintre care o mare parte sunt agenţii de turism, operatori de călătorii şi presă de specialitate.
Citește și
- Choupette Lagerfeld, pisica celebrului designer, vine cu vești din viața de „milionară”. Călătorește cu jetul privat și are propria ei avere
- Trump este primul președinte american din ultimul secol care revine la putere după patru ani. Cine participă la ceremonia de inaugurare
- TikTok restabilește serviciile în SUA după promisiunea lui Trump
Partenerii noștri