• CS Mioveni a revenit în Liga 1, după ce a trecut de Hermannstadt în meciul de baraj
  • După ce în tur scorul fusese 0-0, argeșenii câştigat cu scorul de 2-1
  • Hermannstadt a terminat meciul cu doi jucători eliminaţi

Meciul retur al barajului contând pentru promovarea sau menținerea în Liga 1 s-a încheiat miercuri seara cu victoria, în deplasare, a echipei CS Mioveni, care a învins pe FC Hermannstadt cu 2-1. După ce în tur scorul fusese 0-0, argeșenii au promovat, trimițându-i pe sibieni în Liga a 2-a.

Pentru Hermannstadt, partida a început cu ghinion, Dâlbea fiind eliminat în minutul 6, după ce a acumulat două cartonașe galbene.

În 10 oameni, sibienii au deschis scorul în minutul 21, prin Yazalde, servit bine, în careu, de Mayoral.

ULTIMATUM PENTRU HAMAS
CÂT INVESTESC PARTIDELE ÎN PROPAGANDĂ
MACRON A IEȘIT LA ATAC
FERRARI LANSEAZĂ UN NOU BOLID
MAD MAX REVINE
SCHOLZ RĂMÂNE FĂRĂ NEMȚI

CS Mioveni a egalat, în mintul 71, prin autogolul lui Vieira, la 1-1 aceștia fiind promovați.

În minutul 84, portarul gazdelor, Figueriedo, a fost eliminat pentru henț în afara careului, din postură de ultim apărător.

Profitând de dubla superioritate, CS Mioveni a mai marcat o dată, în minutul 90+2, prin Panait, consfințind victoria și promovarea din Liga a 2-a în Liga 1.