• Ţara Galilor – Elveţia 1-1
  • Danemarca – Finlanda 0-1
  • Belgia – Rusia – 3-0

UPDATE 23.30 Belgia învins-o pe Rusia

Meciul Belgia – Rusia, din cadrul primei etape a B de la EURO 2020, s-a terminat cu scorul de 3-0.

ȘTIRE INIȚIALĂ

A doua zi de la Euro 2020 a fost marcată de momentele groaznice de la partida dintre Danemarca şi Finlanda.

În finalul primei reprize, Christian Eriksen s-a prăbuşit pe teren şi a fost resuscitat timp de aproximativ 18 minute. În cele din urmă, danezul şi-a revenit şi a fost transportat la spital.

PUTIN: VOM DOBORÎ TOATE AVIOANELE F-16 TRIMISE UCRAINEI
SBF PRIMEȘTE 25 DE ANI DE ÎNCHISOARE
ZIUA FEMEILOR DIN MUZICĂ
ȘTII DE VREME? VINE VARA-N TOATĂ ȚARA
MOLDOVA SE PREGĂTEȘTE DE ADERARE
ROTAȚIA PĂMÂNTULUI A ÎNCETINIT

Partida a fost reluată ulterior, însă Danemarca nu a reuşit să câştige, chiar dacă a avut cele mai mari ocazii şi a ratat şi un penalty. Singurul gol al meciului a fost marcat de finlandezul Pohjanpalo, în minutul 60.

În prima partidă a zilei, Ţara Galilor a remizat cu Elveţia, scor 1-1. Embolo a deschis scorul pentru elveţieni în minutul 49, iar Moore a egalat în minutul 74.

Gavranovic a înscris pentru Elveţia în minutul 85, însă reuşita a fost anulată de VAR.