• PSG s-a calificat în semifinalele Champions League, după 4-1 cu Barca.
  • În 2021, PSG a revenit de la 0-1 cu Barcelona și a câștigat cu 4-1.
  • PSG nu a câștigat niciodată Champions League.

Un cartonaș roșu primit aiurea de un jucător poate distruge sezonul unei întregi echipe. E drama Barcelonei după înfrângerea cu PSG.

Fanii Barcelonei se considerau calificați după meciul tur din sferturile Champions League – 3-2, la Paris. Returul a început perfect – cu gol Barca după 10 minute. Românul Istvan Kovacs a readus Parisul în joc când l-a eliminat pe Araujo pentru un gest prostesc. Și a venit haosul.

Echipa a dat gol după gol și a câștigat cu 4-1. Exact scorul cu care acum 3 ani a câștigat la Barcelona. Mbappe a dat atunci 4 goluri – tot după 1-0 pentru Barca.

ALICIA KEYS E NOMINALIZATĂ LA TONY AWARDS
O GENERAȚIE DE SINGURATICI
MENIU A LA GREC
UE DĂ 9 MIL € PT. CHIRURGIA CU HOLOGRAME
ȘOȘOACĂ INTRĂ ÎN CURSA PENTRU PMB
AVEREA LUI MUSK CREȘTE

A fost seară neagră pentru spanioli în Champions League. A căzut și Atletico. După 2-1 acasă cu Dortmund, Atletico a luat și ea 4, în Germania – unde Dortmund a câștigat cu 4-2. Dortmund – PSG va fi prima semifinală din Champions League.