• Lionel Messi a reușit o dublă pentru Inter Miami în meciul cu Orlando City.
  • Lionel Messi ajunge astfel la 5 goluri marcate pentru echipa sa în primele 3 meciuri în SUA.
  • 500 de milioane de euro este câștigul lui Leo Messi pe sezon la Inter Miami.

Campionul mondial a reușit încă o dublă pentru echipa sa, Inter Miami, în victoria cu 3 la 1 împotriva celor de la Orlando City, din Leagues Cup. Starul argentinian ajunge astfel la cota de 5 goluri marcate
pentru Inter Miami în primele meciuri pe care le-a prestat în tricoul echipei patronate de David Beckham, scrie Sport Brief.

Lionel Messi a marcat în al treilea său meci consecutiv pentru Inter Miami, în victoria cu 3-1, în fața celor de la Orlando City. Miercuri, echipa lui din Major League Soccer s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Ligii.

Meciul a fost amânat timp de 95 de minute din cauza furtunilor

Messi, care a câștigat Balonul de Aur de șapte ori, a marcat după șapte minute de joc, apoi a înscris al doilea gol în minutul 72. Legenda Barcelonei are 5 goluri în doar 3 meciuri de la debutul MLS de pe 21 iulie.

CÂND ÎNCEP COPIII SĂ FOLOSEASCĂ A.I.
JAPONIA PREZINTĂ TEHNOLOGIA 6G
MET GALA 2024
IOHANNIS SE ÎNTÂLNEȘTE CU BIDEN
GATES ÎȘI VINDE IAHTURIURILE
CUM ARATĂ UK LA UN AN DE LA ÎNCORONARE?

Fostul coechipier a lui Messi de la Barcelona, Jordi Alba, și-a făcut debutul la Inter Miam, a intrat pe teren în minutul 64. Miami va înfrunta în următoarea rundă echipa FC Dallas, care a învins Mazatlan cu 2-1.