Lionel Messi s-a adaptat perfect în SUA. Câte goluri a înscris la Leagues Cup

Campionul mondial a reușit încă o dublă pentru echipa sa, Inter Miami, în victoria cu 3 la 1 împotriva celor de la Orlando City, din Leagues Cup. Starul argentinian ajunge astfel la cota de 5 goluri marcate
pentru Inter Miami în primele meciuri pe care le-a prestat în tricoul echipei patronate de David Beckham, scrie Sport Brief.

Lionel Messi a marcat în al treilea său meci consecutiv pentru Inter Miami, în victoria cu 3-1, în fața celor de la Orlando City. Miercuri, echipa lui din Major League Soccer s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Ligii.

Meciul a fost amânat timp de 95 de minute din cauza furtunilor

Messi, care a câștigat Balonul de Aur de șapte ori, a marcat după șapte minute de joc, apoi a înscris al doilea gol în minutul 72. Legenda Barcelonei are 5 goluri în doar 3 meciuri de la debutul MLS de pe 21 iulie.

Fostul coechipier a lui Messi de la Barcelona, Jordi Alba, și-a făcut debutul la Inter Miam, a intrat pe teren în minutul 64. Miami va înfrunta în următoarea rundă echipa FC Dallas, care a învins Mazatlan cu 2-1.