• Pentru FCSB au marcat Coman (minutul 25), Man (minutul 50, 63-pen, 105), Balaz (minutul 90+3 – autogol) şi Petre (minutul 108).
  • Cei de la Backa Topola au avut 2 jucători eliminaţi.
  • FCSB va juca în turul 3 cu Slovan Liberec.

FCSB s-a calificat în turul 3 preliminar al Europa League după loviturile de departajare. A fost 4-4 în timpul regulamentar, iar după prelungiri scorul a căpătat proporţii de tenis – 6-6. La penalty-uri a fost 5-4 pentru FCSB.

Puştiul Ducan a apărat o lovitură de departajare şi şi-a spălat păcatele pentru gafele din timpul jocului, iar Denis Man a fost cireaşa de pe tort: după hattrickul reuşit, a marcat din penaltyul decisiv.

Deşi a avut doar 3 jucători pe bancă, Mihai Pintilii nu a ezitat să schimbe încă din minutul 21. Sârbii au avut şi două eliminări, una în minutul 44 şi una în minutul 103.

CE FACEM CU SISTEMUL PATRIOT
XI ȘI PUTIN DUC UN RĂZBOI PT. PACE
NIO LANSEAZĂ UN NOU MODEL
FACI CA TRENUL!
UNIVERSITATEA SPRIJINĂ ARTA
NU MAI BĂGA LA GHIOZDAN!

Roş-albaştrii nu au câştigat doar contra celor de la Backa Topola, ci au câştigat şi lupta cu COVID-19. Cu un lot măcinat de infectări cu SARS-CoV-2 şi cu doar 14 jucători apţi, FCSB a depăşit toate obstacolele pentru o calificare împotriva tuturor şanselor.