• David Popovici a luat medalia de aur la proba de 100 de metri liber, la concursul de natație Sette Colli Trophy, de la Roma.
  • După victorie, David Popovici se pregătește pentru Campionatele Mondiale de la Fukuoka.
  • La același concurs, Andrei Anghel a ajuns pe locul trei la proba de 50 de metri spate.

Sportivul de la Dinamo a câștigat finala probei de 100 de metri liber la concursului de natație Sette Colli Trophy și a terminat cursa pe primul loc, cu un timp de 48.10 secunde.

CUM PUTEA FI EVITAT RĂZBOIUL RUSO-UCRAINEAN?
TRUMP ȘI ORBAN VOR SĂ FACĂ ALIANȚĂ
TAYLOR ȘI TRAVIS, SURPRINȘI ÎN LAS VEGAS STRIP
CE SPUNE MAȘINA TA DESPRE TINE?
CUM S-AU CUNOSCUT WILLIAM ȘI KATE?
RAY CHAN A MURIT LA 56 DE ANI

Pe podium au ajuns și reprezentantul Italiei, Alessandro Miressi (48.26 secunde) și Matthew Richards (48.28 secunde).

Iar Andrei Anghel a ajuns pe locul trei la proba de 50 de metri spate.

Sportivul a încheiat cursa în 24.98 secunde. Locul întâi a fost ocupat de Thomas Ceccon, care a terminat proba în 24.69 de secunde, în timp ce Apostolos Christou a încheiat cursa în 24.92 secunde, obținând locul doi.